Ekologie

EKO STRATEGIE 2022

_meloun

Naše EKO strategie

V roce 2018 se Fruitisimo rozhodlo připojit ke globálnímu boji proti plastům, které se především v posledních letech stávají vážným problémem a představují obrovskou ekologickou zátěž.

Ve spolupráci s ministerstvem životního prostředí jsme s řadou dalších velkých značek rozhodli plasty v přírodě omezit.

EKO strategie zblízka

100% RPET MATERIÁL

Naše kelímky i lahvičky na Fruitisimo drinky vyrábíme z ekologičtějšího rPET materiálu. Jedná se o recyklovaný PET, který se vyrábí recyklací PET lahví. Kvůli výrobě našich obalů tak není potřeba vytěžit nerostnou surovinu a tím společně s vámi šetříme přírodní zdroje.

#MOJELAHEV

Fruitisimo lahev #MOJELAHEV je vyrobená z ekologičtějšího RPET materiálu a navíc je znovupoužitelná. Můžete si ji tak s sebou přinést znovu a znovu a šetřit tak přírodu i vaši peněženku. Pokud si vlastní lahev přinesete, dostanete slevu 8 Kč.

EKOLOGICKÁ LAHEV FRUITISIMO

V roce 2021 jsme vytvořili naši novou ekologickou Fruitisimo lahev, která je vhodná na vaše oblíbené čerstvé drinky i teplé nápoje. Skleněná lahev je vyrobena z odolného borosilikátového skla s korkovým rukávem, který lahev chrání při pádu a ekologickým víčkem z bambusu.
Pokud si lahvičku zakoupíte a budeme ji s sebou nosit znovu a znovu, vrátíme vám vždy
8 Kč z drinku zpět.
Dejte si naše drinky ekologičtěji a navíc stylově.

DRINK #NAHOREBEZ

Drink #NAHOREBEZ si můžete dát ve všech Fruitisimo barech. Jednoduše to znamená, že si dáte váš oblíbený drink v rPET kelímku a nevezmete si k němu další obaly – víčko a brčko.

PAPÍROVÁ BRČKA

Dalším krokem v našem společensky odpovědnějším přístupu bylo nahrazení plastových brček těmi z papíru. Pokud budete chtít, můžete si k vašemu drinku vzít hygienicky balené kvalitní papírové brčko.

PAPÍROVÉ KELÍMKY NA TEPLÉ NÁPOJE

Kávu a teplé ovocné nápoje podáváme s sebou v papírových obalech, které jsou ekologičtější než obaly plastové.

ZELENÁ ENERGIE

Zajímá nás, co se s přírodou děje, chceme podnikat ekologičtěji a mírnit klimatické změny, proto jsme se v roce 2020 rozhodli vyrábět naše produkty ze zelené energie a to pouze z obnovitelných zdrojů, které neničí naší planetu.

Celý sortiment, který vyrábíme v naší Fruitisimo Factory v Jenči je vyroben ze zelené energie. Jedná se o veškerou nabídku na našem e-shopu, na pobočkách pak zmrzliny, čerstvé svačinky a dezerty. 
Zelenou energii do budoucna plánujeme zavádět i na všech našich pobočkách. 

OVOCE Z ČESKÝCH SADŮ

Podporujeme místní farmáře. Od roku 2021 jsme navázali spolupráci s tradičním českým pěstitelem ovoce firmou EKOFRUKT 
ze Slaného. Ovoce je zde pěstováno s využitím ekologických metod pěstování tak,  aby nezatěžovali životní prostředí. 

Více o našem českém ovoci zde.